Обезшумлення салону

Їзда повинна бути комфортною – з цим погодиться як водій, так і пасажир. Справа стосується не тільки вміння керувати автомобілем, перебудовуватися між смугами і красиво «входити» в поворот. Дуже важлива шумоізоляція салону, яка попереджає появу зовнішніх звуків і внутрішніх торохтіння, скрипів, вібрацій.

Що потрібно захищати

  • Двері

Деякі вважають, що чим більше шарів ізоляції використовувати, тим краще виявиться результат. Логічно в це можна повірити, хоча після 4-х шарів «шумки» ефект звукопроніцанія не сильно слабшає. Зате навантаження на полотно посилиться значно, аж до просідання дверей, що відбитися на необхідності заміни петель. По ширині двері заощаджувати не стόіт: бόльшая площа покриття забезпечить краще звуковбирний ефект.

  • Пол

Чи потрібна шумоізоляція статі, якщо їздиш з включеною музикою? Набридливим є стукіт дрібних каменів, шматків асфальту, гілок про днище. А ще – регулярний при русі глухий гул від протекторів і цокіт від шипів. Обробка арок допоможе знизити зовнішній акустичний шум. Особливо добре, коли це вдається зробити з обох сторін.

  • Капот

При обробці капота звукопоглотітелямі додатково покращиться теплоізоляція в холодний період. Матеріал вибирається не сильно важким, щоб виключити значну вагове вплив на амортизатори. Шумоізоляція моторного щита з боку салону поліпшить ситуацію із зовнішніми звуковими децибелами.

  • Дах

Тут підбирається шумопоглинальний матеріал, щоб зробити комфортним перебування в салоні під час дощу і граду.

Претензії до виробника Toyota і Lexus

Купуючи машину в салоні, хочеться, щоб була виконана шумоізоляція салону, арок, підкапотного простору та площі над головою. Але в підсумку покупець отримує надекономних варіант або навіть відсутність звукоизолирующего покриття.

Чому автовиробники не роблять повну шумоізоляцію на заводі? Пояснення такі: довго і дорого, якщо взяти річний обсяг випуску автомобілів. Конвеєрна технологія забезпечує швидку збірку моделей, а шумку необхідно робити вручну. Це буде затримувати надходження чергової партії транспортних засобів в автосалони і підвищувати кінцеву вартість продукції. Додається ще один «мінус»: маса кожної машини збільшується.

Сам або на СТО

Незважаючи на банальність істини щодо того, що скупий платить двічі, частина водіїв намагається зробити все самостійно.

Шумоізоляція салону своїми руками добротно виконується тими, хто має досвід в цій справі. В іншому вас чекає низька якість роботи, значна кількість витраченого часу (не забувайте, що для укладання ізолятора в машину потрібно розібрати до металу). Незнання ринку сучасних матеріалів, технології монтажу, неписьменні поради горе-експертів, які бажають привернути увагу до своєї персони здатні лише зашкодити процесу. А до інструкції багато хто вдається, коли вже справа зроблена і щось не вийшло.

Автомобіль, шумоізоляція якого не влаштовує власника, буде дратувати сторонніми звуками при кожній їзді. Пам’ятайте: незалежно від того, що рекламується навколо, не існує єдиного матеріалу, який зможе ізолювати від шуму весь автомобіль. Шум ділиться на структурний і ударний, він відрізняється діапазонами частот. Професіонали створюють ізолюючий «пиріг», до складу якого входить декілька матеріалів. Сюди входять рулонні і листові «антискрип», вібродемпфірующім і звукогасящіе матеріали.

Автосервіс «TopAuto» надає послуги по шумоізоляції автомобіля будь-якої марки.