Правильна перевірка рівня масла в двигуні

Процедура, яка полягає в перевірці рівня масла в двигуні, знайома кожному автолюбителю. І, незважаючи на це, кожен день в мережі відповідь на це просте запитання шукає безліч новачків. Давайте поговоримо про те, як правильно перевіряти масло, а також, чому це необхідно робити в автомобілі.

Щоб правильно перевірити рівень масла, необхідно зробити наступне. Автомобіль повинен стояти на дуже рівному майданчику, щоб рівень олії всюди був рівномірний. Невеликий ухил дозволить маслу нерівномірно розтектися по двигуну. Перевірка рівня масла здійснюється виключно на прогрітому двигуні.

Після того як ви прогріється двигун, дайте йому трохи охолонути. За хвилин 15 очікування гаряче масло стече в картер. Для перевірки вам знадобиться так званий «масляний щуп», спеціальний прилад-покажчик. Важливо пам’ятати, щоб щуп був повністю сухим перед установкою в двигун.

Коли встановіть його всередину, почекайте пару секунд, щоб на щупі залишилися масляні сліди. Вірним буде вважатися рівень, що знаходиться між відмітками максимуму і мінімуму. Якщо рівень знаходиться нижче норми, долийте масла, не перестарайтеся. Так як надлишки масла потрапляють в вентиляцію, а звідти в циліндри. Велика кількість моторного масла також шкідливо і для каталізатора, який дорого коштує.

Велика кількість масла в «движку» також загрожує збільшенням його тиску. В результаті такого впливу, сальники дають текти, і все закінчується капітальним ремонтом силової установки. Низька кількість масла небезпечно тим, що масляний насос може підхопити трохи повітря і двигун почне відчувати голодування, тобто почне працювати в суху. Після енної кількості кілометрів поїздки вас будуть з нетерпінням чекати на СТО.

Важливо пам’ятати, що на датчики не завжди можна покладатися. Це електроніка, а електроніка має властивість помилятися. Пам’ятайте, мала кількість масла в двигуні небезпечно для агрегату на нерівних дорогах – підйомах і спусках, через перетікання масла, якого і так дуже мало. Якщо постійно стежити за двигуном і маслом в ньому, то ваші старання будуть винагороджені безвідмовною роботою агрегату.

А якщо ви прочитали це занадто пізно, автосервіс «TopAuto», який розташований в місті Київ, чекає вас на капітальний ремонт двигунів. СТО працює з японськими автомобілями Toyota і Lexus на протязі десяти років. Якісний ремонт та широкий спектр послуг додається.