Рихтування кузова авто

Тим, хто не чув, не знає, що таке рихтування авто, можна тільки позаздрити. Чи то ви їздите надмірно акуратно, маєте значний водійський стаж, чи то – зовсім новачок, недавно сів за кермо авто.

Рихтування пов’язана з виправленням дефектів на металевій частині автомобіля. На автомобілях марки Toyota Lexus, рихтовщики автосервісу «TopAuto» застосовує кілька технологій рихтування кузова.

Інструмент для рихтування авто

  • Спеціальні молотки з відполірованою поверхнею не шкодять ЛКП, зате успішно вистукують вм’ятини з протилежних сторін. Ковадла, штампи, оправлення, важелі допоможуть закріпити обробляється місце перед ударом.
  • Присоски і мініліфтер. Їх застосування має місце, якщо вм’ятини мають плавні обриси без пошкодження фінішного малярного покриття. Дія заснована на безповітряному прилипании (вакуумна рихтування авто) і механічному зусиллі.
  • Важелі, гаки усувають неприємність із зворотного боку, ложки роз’єднують стислі металеві листи.
  • Випрямлення за рахунок роботи споттера. Рихтування здійснюється методом контактного зварювання.

 

Найлегше усувати неглибокі вм’ятини, в яких немає чітко «зрізаних» або заломлених країв – тут використовується рихтування авто без фарбування. В інших випадках до інструментів додаються напилок і шліфмашинка, що готують вирівняну поверхню до нанесення оттеночного складу.

Іноді буде затребуваний термічний спосіб ремонту. Його суть – в нагріванні поверхні феном або пальником перед виправленням дефекту. Метал вирівнюють круговими рухами.

Тонкощі

Рихтування автомобіля – це не просто вирівнювання. Тут важлива вправність і чуття, придбані з досвідом, щоб після проведення робіт не виникло нових зон з напругою в металі. Потрібно точно знати, в якому місці, з якого боку вдарити молоточком, куди докласти присосок, як довго тримати нагрівальний інструмент перед додатком зусилля.

Рихтування з обов’язковою реставрацією кузова ускладнюється тим, що кожен виробник використовує свою товщину виготовлення деталей. Сталь вибирається товщиною: 0,55-1,5 мм. У радянських моделях метал товщі, тому з ним іноді доводиться повозитися. В сучасних іномарках матеріал тонкий і більш піддатливий, в зв’язку з чим вм’ятини іноді зникають буквально через пару хвилин після прикладеного впливу.

Що робити, якщо поруч розташований увігнутий і опуклий ділянки? Надаючи вплив на краю одного з них, легко збільшити другий пошкодження. В цьому випадку стане в нагоді пальник, молоток і Контропори, щоб викликати осідання матеріалу замість спучування. Тільки професіонал впевнений, що він застосовує правильні набори для рихтування авто.

Звертаючись в автосервіс «TopAuto», ви отримуєте своєчасну, якісну допомогу з рихтування, фарбування машини. При зверненні клієнта фахівець сервісу докладно пояснить, обрану технологію ремонту його автомобіля. Зорієнтує по часу ремонту та вартості.